Důležité informace pro studenty 1. ročníku magisterského studia

Souhrn informací pro pokračující a nové studenty navazujícího studia.

Studijní oddělení

Studijní referentka: Martina Poštulková, místnost A132, , tel. 597 323 107

Úřední hodiny studijního oddělení.

Informační systém EDISON (dále jen IS)

Je informační systém univerzity, kde je vedena studijní agenda.

Přístup k IS je možný z webového prohlížeče po zadání přihlašovacího jména (loginu) a hesla na stránce edison.vsb.cz.

Jakmile se zapíšete ke studiu, bude Vám zaslán email s informacemi týkající se přihlašovacích údajů do Ediosnu.

Ihned po přihlášení do IS Edison verifikujte (potvrďte) své osobní údaje a zápis do studia. Nejpozději do 5-ti dnů od data zápisu!!!

Karta studenta (ISIC)

Každý student je povinen zřídit si identifikační průkaz. Výdej, evidence i správu identifikačních průkazů zajišťuje Kartové centrum VŠB-TUO.

Po získání karty studenta povolte v IS Edison zveřejnění fotografie.

Žádosti

Žádosti a formuláře potřebné během studia.

Školní e-mail

Při e-mailové komunikaci se zaměstnanci fakulty i školy uvádějte vždy celé své jméno a osobní číslo (login).

Studenti jsou povinni denně číst školní e-mail, prostřednictvím kterého budou sdělovány důležité informace a upozornění. K e-mailové schránce je možné také přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče. V IS nelze zaměnit školní e-mail za jiný, je možné nastavit si přeposílání na soukromý e-mail.

Rozvrhy

Rozvrhy - budou zveřejněny v týdnu od 9. 9. 2024. Od tohoto data sledujte nástěnku v IS Edison, kde bude zveřejněn termín volby rozvrhu. Volíte si termín výuky předmětu a vyučujícího.

Studenti kombinované formy studia mají rozvrh pevně daný (každý pátek od 14:15 hod.).

Dovolba předmětů

V termínu od 14. 8. do 31. 8. 2024 bude spuštěna dovolba předmětů. Navolíte si povinně volitelné, případně volitelné předměty do osobního studijního plánu (OSP).

V prvním týdnu výuky

Studenti, kteří již dříve studovali na některé VŠ a chtějí uznat vykonané povinnosti, musí podat žádost o uznání zkoušek spolu s výpisem zkoušek z příslušné školy na studijní oddělení FS.

Pokud již někdo studoval na VŠB-TUO zůstává osobní číslo stejné.

Zahájení výuky v zimním semestru: 16. 9. 2024 (u kombinovaného studia 20. 9. 2024).

Kontrola zapsaných předmětů v IS

Student je povinen zkontrolovat zapsané předměty v IS. Změny v osobním studijním plánu, vyvolané kolizí rozvrhu, musí být realizovány nejpozději do konce druhého týdne výuky v každém semestru. V tomto případě kontaktujte studijní oddělení. Po uplynutí této lhůty nelze provádět změny a OSP se stává pro studenta závazným, tzn. musí vykonat všechny zapsané předměty (i volitelné), jinak NEBUDE PŘIPUŠTĚN KE STÁTNÍ ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE, a to i v případě dostatečného počtu kreditů. V letním semestru nelze provádět změny v OSP za zimní semestr.

Kontrola studia na konci 1. ročníku

Kredity pro kontrolu studia (a pro výpočet prospěchového stipendia) se počítají pouze z předmětů ve stavu VYKONÁN.

Pro postup do 2. ročníku musí student získat nejméně 40 kreditů za předměty 1. ročníku, a to do data kontroly studia (bude zveřejněno v harmonogramu AR 2024/2025). Pokud je student nezíská, může si při verifikaci studia v IS Edison zažádat o opakování ročníku.

Možnost opakování ročníku se v Edisonu nezobrazí, pokud student nesplňuje podmínky pro opakování ročníku. Třetí zápis předmětů smí být pouze u max. 2 předmětů (příklad: v opakovaném 1. ročníku jsem již podruhé nevykonal 2 předměty, ale dosáhl jsem 40 kreditů, tzn., že mám 2 předměty jako třetí zápis a mohu do 2. ročníku postoupit).

Student může stejný ročník opakovat pouze jednou.

Stipendia

Studenti jsou povinní vložit do IS Edison číslo bankovního účtu. Bude-li studentovi přiznáno stipendium (prospěchové či mimořádné) a bankovní spojení nebude v IS vyplněno, tak stipendium nebude vyplaceno.

Nárok na ubytovací stipendium (pouze studenti prezenční formy studia) a na sociální stipendium mají studenti studující ve standardní době magisterského studia (tzn. 2 roky).

O ubytovací stipendium si studenti žádají v IS Edison v sekci Žádosti a formuláře – Žádost o ubytovací stipendium a to za každý semestr (tzn. za každý ročník 2x). Termíny spuštění jsou uvedeny v Edisonu (zpravidla poslední 2 týdny v dubnu a poslední 2 týdny v říjnu). Mimo uvedený termín žádat nelze!

K žádosti o sociální stipendium je nutné doložit z úřadu státní sociální podpory potvrzení o výši příjmu, koeficient nesmí přesáhnout 1,5 násobku životního minima. Žádost o sociální stipendium spolu s potvrzením podejte na studijním oddělení.

Prospěchové stipendium se zpracovává automaticky. Není potřeba si o ně žádat. Více informací ve Stipendijním řádu VŠB-TUO.

Studenti jsou povinni se řídit Studijním a zkušebním řádem pro studium v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech VŠB-TUO, který je uveřejněný na stránkách VŠB-TUO i FS.

E-mailové aktuality

Chcete-li dostávat e-mailové aktuality a informace o exkurzích do firem, přednáškách apod. aktivitách souvisejících se studiem, udělte souhlas se zasíláním.

Vloženo: 26. 6. 2024
Útvar: 301 - Studijní oddělení a International Office