Korejský workshop – Future mobility

Včera byl slavnostně zahájen mezinárodní Korejský workshop, který bude probíhat celý týden na půdě VŠB – Technické univerzity Ostrava. Do akce, kterou pořádá Fakulta materiálově-technologická VŠB-TUO (FMT) ve spolupráci s korejskými univerzitami a Fakultou strojní se zapojili také studenti z Polska, Ukrajiny a České republiky.

Studenti vytvořili sedm mezinárodních týmu a pracují na projektech spojených s mobilitou budoucnosti. Na půdě VŠB-TUO své projekty dokončí a ve čtvrtek 30. května 2024 představí odborné porotě, která vybere vítěze. Slavnostní předání cen vítězným týmům proběhne od 15 hod.

Slavnostního zahájení se účastnili proděkan FMT pro vědu a výzkum Bohumír Strnadel a vedoucí Katedry materiálů a technologií pro automobily Michal Weisz. Na zahájení nechyběli zástupci korejských univerzit, polské a ukrajinské univerzity.  Korejského workshopu se účastní 50 korejských studentů ze SUNMOON University, KOOKMIN University, Keimyung University, INHA University a Chungbuk National University, deset studentů z Opole University of Technology a deset studentů z Dnipro University of Technology a samozřejmě studenti FMT. Studenti byli pár měsíců před samotným workshopem rozděleni do sedmi pracovních týmů a přes on-line prostředí problematiku svého projektu zpracovávají. Nyní se potkávají, aby své projekty finalizovali a prezentovali před odbornou porotou. Letošní workshop je zaměřen na mobilitu budoucnosti.

"Korejský workshop je úžasnou příležitostí nejen pro naše studenty, ale také zahraniční studenty, vyzkoušet si práci v mezinárodním týmu, zpracovat zajímavé téma a mimo to poznat novou kulturu a Českou republiku," uvedl Michal Weisz, vedoucí Katedry materiálů a technologií pro automobily FMT VŠB-TUO, který workshop spolupořádá.

Studenti během Korejského workshopu navštíví ateliéry a laboratoře Katedry materiálů a technologií pro automobily, automobilku Hyundai a krásná česká města Olomouc a Prahu. Zástupci korejských univerzit se setkají s rektorem VŠB – Technické univerzity Ostrava a podepíší Memorandum o spolupráci se SUNMOON University.

„Vážíme si pozvání a potvrzení spolupráce mezi korejskými univerzitami a VŠB – Technickou univerzitou Ostrava podepsáním memoranda o spolupráci. Těšíme se na další společné akce v následujících letech a rádi naši spolupráci ještě více rozvineme,“ hodnotí spolupráci Jooho Lee, Sun Moon University.

Vloženo: 28. 5. 2024
Kategorie:  Tiskové zprávy