Formula TU Ostrava má za sebou úspěšnou sezónu

Krátce po tom, co před prázdninami slavnostně odhalili nový monopost, vydali se členové týmu studentské Formule na závodní okruhy. A celkově sezónu hodnotí jako jednu z nejúspěšnějších.

Závodní vůz Vector 09 soutěžil v kategorii spalovacích a hybridních formulí a bývalý kapitán Zdeněk Petera jeho směrem nešetřil chválou: „Je to naše nejrychlejší auto, které se pravidelně na výsledkové listině umísťovalo v první třetině. V dynamických disciplínách jsme pak obsazovali 4. – 5. místo.“ A jak výsledky ze závodů vypadají konkrétně?

Nejdříve se studenti vydali do Rakouska, kde na slavném Red Bull Ringu vybojovali z 20 týmů celkové 7. místo. Následoval návrat na domácí půdu, tentokrát na Autodrom do Mostu, kde se radovali z bronzové pozice v akceleraci. Dílčím úspěchem na tomto závodišti je dvakrát 5. místo, poprvé v autocrossu a podruhé v disciplíně cost & manufacturing. „Závodní sezónu hodnotím jako intenzivně pracovní. Po tom, co jsme se vrátili ze závodů, jsme vždy testovali, ladili auto a snažili se ho vylepšit,“ popisuje situaci po závodech nový kapitán týmu Václav Hanek.

Tento postup se vyplatil, protože největší konkurence čekala na Formuli v Chorvatsku. Právě zde tým vybojoval bronz v královské kategorii endurance, disciplíně, která je ohodnocena nejvyšším počtem bodů. Jedná se o vytrvalostní závod na 22 km, během něhož se v polovině vystřídají jezdci. Kromě toho si studenti přivezli 4. místo z akcelerace i autocrossu a můžou se pyšnit tím, že porazili několinásobně větší týmy z Varšavy, Győru nebo Istanbulu.

A jaký je plán nového kapitána týmu na startu sezóny? „Víme, kterým směrem máme jít a kde se zdokonalit. Musíme se zlepšit v disciplínách, kde jsme ztráceli a už na tom pracujeme,“ uzavírá Hanek.

Chceš se i Ty podílet na úspěších studentské Formule? Dveře dílny jsou nováčkům neustále otevřené. Najdeš nás na E209, případně napiš na Instagram @formulaostrava.

Text: Mgr. Kateřina Búranová, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO
Foto: archiv týmu Formula TU Ostrava