Fakulta strojní má další střední fakultní školu

Poslední červnový pátek se na středních školách předávalo žákům vysvědčení. Děkan Fakulty strojní v Uherském Brodu předával další certifikát s označením „fakultní škola“.

Rodina současných „fakultních škol“, Střední průmyslová škola, Ostrava – Vítkovice a Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek-Místek, se rozšířila o Střední školu – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod.

Udělení tohoto titulu je poděkováním za dlouholetou spolupráci na výuce studijního zaměření Lovecké, sportovní a obranné zbraně a střelivo, které mohou zájemci studovat v bakalářském stupni studia kombinovanou formou právě na SŠ-COPT.

Děkan prof. Robert Čep a proděkan pro studium doktor Vojtěch Graf předali paní ředitelce doktorce Haně Kubišové certifikát a ceduli na fasádu budovy před blížícím se 20. výročím zahájení výuky zaměření, jehož oslavy proběhnou v příštím roce.

Udělení označení navazuje na memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře technického vzdělání v mikroregionu Uherský Brod podepsaném v loňském roce mezi FS, SŠ-COPT a Českou zbrojovkou.

Vloženo: 15. 7. 2024