Tým Formula TU Ostrava představil již devátý model závodního vozu

Od září loňského roku pilně projektovali, testovali, konstruovali a výsledek jejich práce byl, jak je tradicí, představen na akci známé jako Rollout. Studenti podílející se na projektu slavnostně odhalili již devátý monopost.

V pátek 14. června představil tým Formula TU Ostrava závodní vůz Vector 09, tentokrát poprvé v reprezentativních prostorách malého sálu auly Gong v Dolní oblasti Vítkovic.

Ve srovnání s loňským modelem došlo k několika zásadním změnám, a to nejenom na poli designu. „S nadsázkou můžeme říct, že jsme se poučili z chyb a představujeme o to lepší auto,“ sdělil na úvod kapitán týmu Zdeněk Petera. Jak dále vysvětlovali vedoucí jednotlivých sekcí týmu Formule, došlo například ke zlepšení dynamických vlastností vozu, byla snížena hmotnost aerodynamické sestavy o 4 kilogramy nebo došlo k zavedení hybridního pohonu. Mezi technologicky náročnější pasáže pak patřila výroba předního a zadního křídla, která proběhla metodou laminace pomocí forem.

Studenti věří, že provedené změny se zúročí na mezinárodních závodech Formula Student jak ve statických, tak i dynamických disciplínách. Během letních měsíců se vydají hned na tři z nich. Své síly poměří s ostatními týmy nejprve v Rakousku na slavném Red Bull Ringu, načež se vrátí do Česka na Autodrom v Mostě. Sezónu završí na konci srpna závodem v Chorvatsku.

Tým Formule tvoří studenti napříč fakultami VŠB-TUO a jak dodává odborný garant projektu docent Robert Brázda, kromě odborných znalostí získají i tolik potřebné soft skills. „Nejenom že si zlepší angličtinu, ale naučí se, jak spolu komunikovat a jak funguje práce v týmu,“ oceňuje získané dovednosti docent Brázda.

Vloženo: 24. 6. 2024